Deset knih, jež ve mne zanechaly nesmazatelnou stopu

25. října 2014 v 14:08 | Edit0r |  Chceš, aby tvůj život nabral lepší výšku? Lehni si a vem si knížku!Na blogu http://brcqo.blog.cz/ jsem si všimla poslední ho článku "Deset knih, které mě ovlivnily". A souhlasím s tou dívkou, jež to dala na facebook. A jelikož miluji čtení, tak jsem to prostě musela sepsat taky!

"Sepiš 10 knížek, které v Tobě nějakým způsobem zůstaly. Moc nad tím nepřemýšlej
a nezabývej se tím víc než pár minut. Nemusejí to být ty 'pravé' knížky ani velkolepá
literární díla, prostě ty, které tě nějak zasáhly."

Nebudu se snažit srovnávat to podle toho, jak hluboká je ta stopa v mé duši, ale je to tak, jak mě napadaly. Nevejdou se mi sem všechny mé obíbené, takže je možné, že bych nějakého autora i urazila, tak se omlouvám!

1. Joanne Kathleen Rowling - Harry Potter a vězeň z Azkabanu
První kniha o Harrym Potterovi, co jsem kdy četla. Musím se přiznat, že jsem brečela jako želva, když Sirius oznámil Harrymu, že s ním může bydlet, pokud by chtěl. Nejsem slabší povaha, ale miluju dojemné scény. A navíc - Sirius Tichošlápek Black je moje nejoblíbenější postava ze všech, co se ve všech knihách o mladém kouzelníkovi objevily.

2. Michael Gerber - Barry Trotter a zbytečné pokračování
Po všech těch vážnostech všedního dne je občas dobré zasmát se nad knihou o proslulém čarodějovi a všech, co se do této parodie dostali. Od minulého měsíce patřím k Trotteristům.

3. Edgar Allan Poe - Havran
Po shlédnutí jednoho dílu The Simpsons jsem siprostě musela tuto báseň přečíst i v knižní podobě! A kdo je dobrý v anglickém jazyce, ocení originální znění této básně v již zmíněném seriálu.
4. Petra Klabouchová - Upíří kronika - Cesta do minulosti
Dětská knížka, ale vždymě dokázala odtrhnout od děje toho dne a já zapomněla na problémy. Díky níjsem též ve zdraví přežila 6 neděl v "koncentračním táboře" v Poděbradech!

5. Alison Weirová - Princezna Alžběta
Dramatická cesta k trůnu mladé šlechtičny. Zažijete dramatické chvíle, ale též občasné vtipné scénky.

6. Sir Arthur Conan Doyle - The Adventure of Devil's Foot and other Cases of sherlock Holmes
Miluji detektivní příběhy z devatenáctého a z části dvacátého století, proto pro mě byla tato kniha jasnou volbou. Originální znění i český překlad jsou úžasné, a jako yaoistka mám právo vidět ve vztahu Sherlocka Holmese a Dr. Johna Watsona něco víc, než jen služební podřízenost a mírné přátelství.

7. Enrique Joven - Hvězdný hrad (kniha o Bohu a astronomii)
Často utíkám k historii, protože tu již změnit nelze, ta je stálá. Ačkoli lze podle příběhu a jeho námětu usuzovatopak, tato kniha je založena na skutečných faktech a osobách. Pouze protagonista a vypravěč příběhu, stejně jako jeho dva přátelé, jsou fiktivní.

8. Karel Jaromír Erben - Kytice
Miluji básně s hlubokým textem, takové ty, co vás chytí a nepustí. Nádherně napsáno, nádherně zfilmováno, nádherná pointa. Patří mezi chlouby české literatury.

9. Agatha Christie - Není kouře bez ohýnku
Ze stejného důvodu jako Sherlocka Holmese - jeden z nejlepších detektivních příběhů vůbec.

10. Rainer Holbe - Magie, Madony a Zázraky
Kniha koupená na nádreží ve Žďáru nad Sázavou, kde jsme byli já, mamka a babička na konci prázdnin - můj narozeninový dárek. Tajemná a nádherná Itálie. První lidé sem dorazili z východních oblastní naší planety. S nimi přišli i jejich bohové a poznání světa. V myšlení mnohých Italů ještě stále přežívají principy magie. Podstata je prostě neviditelná.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama